Son Eklenenler

%81 Pamuk, %17 Polyester, %2 ElastanYüksek BelDar KesimDar PaçaFermuarlı..

169,90TL

%85 Pamuk, %14 Polyester, %1 ElastanYüksek BelDar KesimDar PaçaFermuarlı..

169,90TL

%60 Pamuk, %24 Polyester, %12 Viskoz, %4 ElastanDar KesimDar PaçaNormal BelFermuarlı..

259,90TL

Blog


Erkekler İçin Skinny Jean

Skinny jean vazgeçilmeyecek parçalardan birisi oldu artık. Hem kadınların, hem erkeklerin özellikle kışın tercih ettiği bu pantolonlar çok rahat ve kullanılışlı. Skinny deyince hemen uzaklaşmayın beyler, doğru seviyede bir darlık seçtiğinizde, sizlere kızlardan daha çok yakışıyor. O yüzden tayttan bir iki tık bol olursa, harika kombinler elde edebilirsiniz. Özellikle deri botlar ile harika bir uyum sağlıyorlar. Tabii ki yazında tercih edilen bu pantolonu, paçasını kıvırıp spor ayakkabılarınızla da tercih edebilirsiniz. Dilerseniz sitemizde sizler için hazırladığımız pantolon kategorisinden skinny jeanlerin renk, beden, fiyat seçeneğine bakabilir, bir tıkla kolayca sipariş verebilirsiniz.


Yeni Trend Saç Aksesuarları

Saçlarıyla oynamayı seven kadınlar ya boya yaparlar, ya da sürekli saçlarını kestirirler. Gün geçtikçe moda da günden güne kendini geliştirir hâle geldi. Bu sayede kendimizi her gün farklı şekilde süsleyebiliyoruz. Biz kadınların takılara ilgisini bilen takı tasarımcıları, saçlarımız için bize harika tokalar tasarlamışlar. Saçlarını boyamak isteyip boyayamayanlar ya da çok fazla değişiklik yapmaya kıyamayıp saç kestiremeyenler artık saçlarından fedakârlık etmeden bu saç küpelerini rahatlıkla kullanabilecekler. Saçları kısa olanlarda saçlarını örerek, bu küpeleri ördükleri yerlere takabilirler. Üstelik birçok farklı modeli olan bu küpeleri istediğiniz yerlere serpiştirebilirsiniz. Piercing görünümü verdiği için gayet cool bir görünüm sergiliyorlar.

 


MİNYON TİPLİ KADINLAR NASIL GİYİNMELİDİR?

Minyon tipli olmak suç değil, aksine 1-0 önde olmaktır. Minyon tipli olmak sempatik olmak, hatta bazen daha çekici olmaktır çünkü çok uzun boylu kızlarda bazı kıyafetler boyuyla orantılı aşırı durabiliyor ama minyon bayanlara derinlik katarak, daha çok ilgi çekiyor. Boyu kısa ve minyon olarak bende sizinle aynı kaderi paylaşıyorum. Tamam, biraz daha uzun olmak güzel olurdu, ama olmayınca da olmuyor işte. O zaman ne yapıyoruz, elimizdeki bütün imkânları kullanarak daha uzun ve üzerimize yakışan giysileri giyiyoruz. Şimdi tüm bildiklerimi sizlere aktararak, bu durumu değerlendirmenin yollarına bakalım. :)

Küçük Aksesuar Kullanın

Aksesuarlarınızı küçük seçin, büyük aksesuarların sizi kapatmasına izin vermeyin. Aksi hâlde olduğunuzdan daha küçük ve bodur gözükürsünüz.  Çanta veya fular kullanacaksanız küçük ebatta olsun hatta kullanmamaya çalışın. Kemer kullanmak zorundaysanız bunu ince ve elbisenizde aynı renkte olmasına dikkat edin ve düşük belli pantolonlarda kemer kullanmayın. Çünkü vücudunuzun daha alt kesimini ele aldığı için sizi ikiye bölerek daha ufak gösterecektir.

Düşük Belli Pantolonlara Veda Edin

Düşük belli pantolonlar deminde söylediğim gibi sizi yarıya bölerek daha kısa görünmenize sebep olur. Görüntü açısından da düşük bel kısa boylu kızlara yakışmaz. Tabii ki uzun boylu ve minyon tipli kadınlar tercih edebilirler.

Saçlarınızı Topuz Yapın

Saçlarınızı hafif yanlarından çıkararak kabarık şekilde yukardan topuz yapabilirsiniz. Hem göz yanılmasına sebep olacak hem de görünümünüze daha cool bir hava katacaktır.

Boyuna Çizgili Kıyafetler Tercih Edin

Giydiğiniz pantolon, etek, bluz ya da kazak ne olursa olsun giydiğiniz şeyler eğer çizgiliyse, bunun dikine olanını tercih edin bir tık daha sizi uzun gösterip, dikkat dağıtmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca yatay çizgili kıyafetlerden uzak durun. Bu da sizi olduğunuzdan daha kilolu görünmenize sebep olacaktır.

V Yakalı Üstler Giyinin

V yakalı gömlek bluz veya kazaklar giyinin, bu sizi hem çekici yapar hem de daha uzun ve ince gösterir. Gömleklerinizi yakası açık şekilde kullanmayı deneyin.

Açık Ayakkabıları Alışkanlık Haline Getirin

Topuklu ayakkabılar maalesef kaçınılmaz gerçeğimiz. Sevmesek te onlara muhtacız. Açık ve dekolteli ayakkabılar, stilettolar, topuklu ayakkabılar sizi daha zarif ve uzun gösterir. Kemersiz ayakkabılar tercih edin, eğer kemer detay seviyorsanız bunun ince olmasına dikkat edin çünkü kemer boyu keser.

Yüksek Bel

Yüksek bel candır. :) Her yerde karşınıza çıkartıyorum ama en büyük kurtarıcı değil mi sizce de? Kışın soğuktan koruyor, fazlalıkları gizliyor bunları yaparken hem belimizi incecik gösteriyor hem de estetik duruyor. Yüksek bel şort ve ya etek ile stiletto kombinlemenizi tavsiye ederim. Mutlaka dolabınızda bulundurmalısınız.

Kısa Saç

Uzun saçlar boyunuzu kapatır ve kısa boyu daha da kısa göstererek basık bir görüntü oluşturur. Saçlarınızı kısa ve modern bir kesim uygularsanız boyunuz açıkta kalır ve fiziğinizi daha çok kontrol altında tutabilirsiniz.

Uzun Elbiseler

Uzun elbiseler kısa boylu kadınları daha çok uzun gösterir. Altına giydiğiniz topuklunun üstünü kapatacak ve yerlere de sürünmeyecek şekilde boyunu ayarlamalısınız. Böylece daha uzun gözükürsünüz.


Kalem Etek Cazibesi

Kadınların, kendini zarif hissetmesini sağlayan en önemli parçalardan biri kalem eteklerdir. Kalem eteğin, estetik duruşuyla kadın zarafetinin birleşmesi sonucu ortaya çıkan görüntü, oldukça etkileyici.

Bu yüzden hemen her kadının dolabında, mutlaka bir kalem etek vardır. Kalem etekler, hem günlük kullanımımızda, hem de şık yemek veya davetlerde kullanılabilecek tarzda bir üründür. Daha çok uzun boylu kadınlarımıza yakışırken, kısa boylu olanlar da diz altına inmeyecek şekilde kullanabilirler. Gelelim kalem eteğin nasıl kombinlenmesi gerektiğine. :)

Kalem Etek Crop Top İkilisi

Kalem etekleriniz için bir numaralı seçimdir crop top. Kalem eteğin belinizi sardığında crop top ile bitiş hizasına denk gelmesiyle çıkan görüntü, beli vurgular. Bu durumda hem beliniz ince gözükür, hem de olduğunuzdan daha zayıf ve kadınsı gözükürsünüz.

Kalem Etek ve Blazer Ceket

Kalem eteklerinizi, blazer ceketlerinizle kombine edin. Ceketleriniz fazlalıklarınızı örterek, sizi daha zayıf gösterecektir.

Spor Kombinler

Kalem eteklerinizin klasik ve kadınsı havasını yumuşatmak ve günlük kullanımda tercih etmek için sweatshirtlerle kombine etmeyi deneyin. Altına giydiğiniz ayakkabıları spor veya espadril tarzı giyerseniz günlük olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kazakla Deneyin

Kazaklarla kalem eteklerinizi mutlaka denemelisiniz. Böylece kendinize hem marjinal, hem de cool bir hava verirsiniz. Eğer parlak bir şey tercih edecekseniz, bunun sadece etek ya da kazakta olmasına dikkat edin. Aksi halde eteğin uzunluğuyla, karmaşıklığı arasında gidip gelen bir görüntü elde etmiş olursunuz. Buda sizi rüküş yapar. Kazak boyunun çok uzun olmamasına dikkat edin. Kazağınız uzun ve boyunuz kısaysa daha çok kısa gözükürsünüz, ya da kilonuz varsa, kazağın uzunluğundan dolayı kalçanızın büyük görünmesine sebep olursunuz. Bu yüzden kazak ve etek boyunu iyi ayarlamalısınız.


BELİ İNCE GÖSTREN GİYSİLER

Birçok kadın ince bir bele sahip olmak ister. Hatta bunun için aylarca spor yapılır, kimisi de doğuştan orantılı doğar. Maalesef bazı giysiler içimizde kalır ya da buna göre giyinmeye çalışırız. Vücudumuza göre giyinirken, aynı zamanda bir kaç numarayla size, kendinizi ince belli göstermenin yollarını çıtlatacağım.

Yüksel Bel Pantolon / Etekler

Hem belinizi ince göstermek, hem de fazlalıklarınızı gizlemek için yüksek belli pantolon veya etekleriniz oldukça işinize yarayacaktır. Bel noktanızı hedef alan, hatta bir tık yukarısındaki giysileri tercih etmelisiniz. Bu konuda yüksek belli pantolonlar oldukça işinize yaracaktır. Belinizi vurgulamak için üstüne giydiğiniz bluz ya da gömleğin giydiğiniz pantolon ya da eteğin kemer hizasının altına düşmemesine dikkat edin.

Anvelop Elbiseler

Vücudun belli yerlerini sarıp, bel hizasından sonra dökümlü bir etekle biter. Bel bölgesinde bulunan kemeri sayesinde, belinizin olduğundan çok daha ince görünmesini sağlar. Anvelop bir elbise satın alacaksanız, jarse kumaştan olmasına dikkat etmelisiniz. Hiçbir zaman modası geçmeyecek bu elbise modeli, v yaka şekliyle kullanıldığında daha zarif göstererek illüzyon yaratır.

Elbise ve Üst Kıyafetler

Elbiselerin ve üstünüze giyeceğiniz bluz ya da gömleklerinizin, bel oyuntusu olmasına dikkat etmelisiniz. Belden oturtmalı dediğimiz kavramda gömlekler tercih etmeliyiz. İsterseniz evde bulunan gömleklerinizi de terziye götürerek bel kısmını incelterek, belinize oturmasını sağlayabilirsiniz.

Dikey Çizgili Kıyafetler

Dikey çizgili kıyafetler her zaman boyunuzu olduğundan bir tık daha uzun ve belinizi de ince gösterir. Yatak çizgili kıyafetlerin de kısa ve kalın göstereceğini bilerek uzak durmalısınız.

Kemer ve Kemerli Kıyafetler

Kemer belinizi sıkarak, her zaman dikkati belde toplar. Bu şekilde daha ince görünmenizi sağlar.

Çan Etek

Çan etek üst kısmı ince, alt tarafa doğru genişleyerek  göz yanıltır ve yine belin ince görünmesini sağlar.


Yeni Trend İkili Topuzlar

İkiz topuz modelleri tüm kadınların, tercih edeceği bir saç modeli olacak gibi. Hemen her şeyle kullanabileceğimiz, özellikle spora giderken,  daha da hoş olacağını düşündüğüm bir model. Yarım topuz modelinden bile sevimli duran bu topuz modelini, ister saçınızın üst yarısını toplayarak, isterseniz de tüm saçınızı toplayıp, iki topuz yaparak kullanabilirsiniz. Saç spreyleriyle sabitleştirip gün boyu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Topuzunuzu saç aksesuarlarıyla, altın ya da gümüş rengi dövmelerle, küçük örgü modelleriyle çeşitlendirip daha feminen bir hava katabilirsiniz. Sıkı topuz sevmeyenler, saçlarını kabartarak veya saçlarından birkaç tel dışarı çıkartarak, doğal bir görüntü verebilirler. Özellikle, saçlarında kahkül olanlar bu modeli kesinlikle uygulamalılar. Çünkü, ikili topuz en çok kahküllü saç kesimlerine yakışıyor. Her yaştan kadının kullanabileceği bu model yaşınızı da oldukça genç gösterecektir.


TERLİK ŞIKLIĞI

Bu sezonun modası terlikler, kadınların moda anlayışına farklı bakış açısı getiriyor. Sandalet giymeyi alışkanlık haline getirenler, bu terliklerden sonra biraz daha düşünmeliler. Yeni çıkan düztaban, ponponlu, tüylü, tokalı, yazı baskılı bu harika terlikler her zaman kullanabileceğimiz en rahat aksesuarlarımızdan olacak gibi görünüyor. Arkadaşlarımızla buluşurken,  alışveriş yapmaya giderken kullanabileceğimiz şıklıktalar. Özellikle siyah olanları, çorap ve etek kombiniyle, sıradanlığa kafa tutuyor. Bu sezon her zevke göre terlikler tasarlanmış. Bazı terlikler saten, elmas görünümlü taşlarla bezendiği için, gece elbiselerinizle bile tercih edilebilir. Ayak konusunda kendini eleştirenler için terliklerin önü kapalı olanları da mevcut. Üstelik en pahalı olanları da bu modeller. Ünlü bir markanın koleksiyonu olan bu terliklerin fiyatı, 2bin 650 lira gibi fahiş bir rakam. Fiyatı bu kadar yüksek olmasına rağmen, ünlülerin dikkatini çoktan çekti bile. 


Dekolte Modası

DEKOLTE

Dekolte, kadınların olmazsa olmazı, vazgeçilmezidir. Vücutta belli yerlerin, kısmen açık kalmasına denir. Dekoltenin sırt, bacak, bel, kasık, göğüs ve göğüs altı gibi çeşitleri zamanla moda olmuştur. Azı estetik, çoğu çirkin bir görüntü olmakla beraber, tehlikede oluşturabilir. Maalesef her yerde dekolteli kıyafetler giyemiyoruz. Gideceğimiz yerlere göre, dekolteli elbiseler tercih etmeliyiz. Seksi bir görüntü veren dekoltenin, doğru kullanıldığında özgüven aşılayıp, yanlış kullandığınsa ise komik duruma düşürmesi olası. Dekolte, cüretkar kadınların işidir. Mini etek giyip, sürekli aşağıya doğru çekiştireceksen, göğüs dekoltesi verip bluzunla iki de bir oynayacaksan, dekolte hiç sana göre değil. Bu senenin dekolte modasını, göğüs altı dekoltesi oluşturuyor. Bunun için de ince bir fiziğe sahip olmak ya da sadece göğüs altı boşlukta kalan parçalar kullanmak gerekiyor. Az öncede yazdığım gibi seviye, seviye dekolte vardır.  Dekolte vereceksen en fazla iki yerinden vermelisin, aksi halde çekici olacağım diye başka şeyler düşünmelerine izin verebilirsin. Zaten gece elbisesi giyiyorsan, o elbise yeterince şatafatlıdır, ağırdır, kendine güveni vardır, zorlamamalısın. Üstelik saç, makyaj ve aksesuarlarla süslendiğinde sizce de iki dekolte fazla değil mi? O zaman biraz dekolte modasından bahsedelim.

Bu Yılın Modası Göğüs Altı Dekoltesi

Bu yazın dekolte seçimi göğüs altı. Göğsün altı artık göğsün üstünden daha trend. Özellikle, deri pantolonlarınızla, kot şortlarınızla kombinlediğinizde dudak uçuklatan bir görüntü ortaya çıkabilir.  Üstelik zevkli bir eşofman seçimi yapıp, spor göğüs altı dekolteli bir tişörtle bile, seksi olabilirsin.

Sırt Dekoltesi

Sırt dekoltesi daha az dekolte vermek isteyenlerin tercihi. Yazın hemen her elbise de sırt dekoltesi görebilirsiniz, lakin gece elbiselerinde ki sırt detayları da ayrı cesur ve estetik duracaktır. Dekoltenin seksiliği boyutuna göre değişebilir.

Bacak ve Kasık Dekoltesi

Kendall Jenner ile başlayan bir akımdır. Kimsenin kolay kolay cesaret edemediği, edenlerin de kolay kolay beceremediği dekolte tarzıdır. Kırmızı halıdan başka bir yerin kaldırabileceğini sanmıyorum. Eğer Kendal Jenner gibi taşıyabileceksen ne âlâ, ama Dayane Mello gibi olacaksanız yapmayınız lütfen. :)

Bel Dekoltesi

Dekoltelerin içinde en normal karşılananı, en muhâfazakar ve her yerde giyilebilir olanıdır. Genellikle dar kesimli elbiselerde bel dekolteleri mevcuttur.


Crop Top Modası

Sokak modasını takip edenler bayanlar, crop top’larını giymeye başladı bile. Göbeği olmayan bayanların giyebileceği çıtı pıtı bir üründen bahsediyoruz. Bizde ki karşılığı büstiyer olan crop toplar, bu yaz da adını duyurmaya devam edecek gibi görünüyor. Sırf crop bluzlar, t-shirtler ve  gömlekleri giymek için bile, zayıflayabilir insan, o kadar tatlı. Göbek arasını gösteren dekolteye sahip olan crop topları kombinlemek te bir o kadar kolay. Eğer göbeğimize güvenmiyorsak altına giydiğimiz parçanın bel yüksekliğine göre ayarlayabiliriz. Crop bluzları nasıl kombinleyebileceğiniz konusunda ki yazımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

. Herhangi bir pantolon ile crop bluzlerinizi kombine edebilirsiniz. Düşük bel pantolon ile tercih edecekseniz, dekoltede ki ayrıntıyı unutmamanız gerekir. Crop bluz, gömlek ya da kış aylarında bile tercih edilen crop kazaklar, daha çok yüksel bel pantolon, şort ya da eteklerle kombinlenebilir.

. Sade bir blazer ceketin içine” giyeceğimiz crop bluzlar, standart havayı değiştirerek, hem daha maskulen, hem de daha kadınsı bir görüntü ortaya çıkarır.

. Spor yaparken de taytlarınızın üstüne rahatça kullanabilirsiniz.

. Uzun yırtmaçlı bir eteğin üstüne ona uyum sağlayacak renklerde bir crop bluz le harika görüntüler yaratabilirsiniz. Bilhassa boyu uzun bayanlarda ikonik bir duruş sergileyebilir bu parçalar.

. Bol paça beli sıkı olan kumaş pantolonlarınızla, crop gömleklerinizi eşleştirip yemeğe bile gidebilirsiniz.


Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Baylar ve Bayanlar, artık yazın gelmesiyle,  güneş gözlüklerimizi takmaya başladık bile. Gerek güneşin zararlı ışınlarından koruması olsun, gerekse gözlüğün bize kattığı cool havayı düşünürsek gözlük önemli bir ihtiyaç. Henüz gözlüklerini dolabından çıkarmamış olanlar ya da gözlüğünü değiştirmek isteyenler, bu yılın trend modellerini aramaya çıktılar bile. Güneş gözlüklerinin bize hem cesur hem de eğlenceli bir hava katması için gözlük seçimini doğru belirlememiz gerekir. Bu sezonda, geçen sezon gibi renkli gözlükler oldukça revaçta. Ayrıca sadece renkler değil çerçeveler de bu yıl oldukça moda. Şöyle bir sorunumuz var her gördüğümüz şey güzel diye onu satın almamalıyız. Yoksa eve gelip yüz şeklimizle uyum sağlamadığında hüsrana uğrayabiliriz. Tek tek gözlük denemekten hoşlanmıyorsanız, seçenekleri azaltmak adına yüz tipine göre gözlük seçmelisiniz. Gözlük seçiminde zorlanıyorsanız size aklınızda tutmanız gereken birkaç tüyo vereceğim.

Tavsiyeler;

. UV ışınlarından koruyan gözlükleri seçin, aksi halde gözlük gözlerinizi rahatsız edecektir.

. Burnunuzu sızlatacak ağrıyı çekmemek için, gözlük denemekten çekinmeyin. Çerçevenin yüzünüze en net oturanını seçin. Bunu kestiremiyorsanız, gözünüzle kaşınız arasındaki duruşa dikkat etmelisiniz. Burnunuzun üstüne düşecek kadar gevşek gözlük almamalısınız. Gözbebekleriniz gözlüğün çerçevesini tam ortalamalı.

. Oval yüz tipi, herhangi bir çerçeve şekli yüzünüze gayet güzel oturacaktır.

. Kare yüz tipi, hatları en keskin olan yüz tipidir. Bu yüzden biraz yumuşatmak gerekir. Yuvarlak veya çekik gözlük tipi kullanırsanız bu algıyı kırabilirsiniz.

. Yuvarlak yüz tipi, gözlük çerçevelerini kare şeklinde seçmelidir. Gözlük saplarını da kalın seçerlerse, suratın şekli uzun ve olduğundan daha ince gözükür.

. Üçgen yüz tipi, alnın dar olması ya da çenenin uzunluğu sebebiyle denge yaratmalıdır. Bu yüzden bu yüz tipinde olan kişiler kare veya çekik gözlük tipi kullanmalıdırlar. Alt çerçevesi olmayan gözlük tipi kullanmanızı tavsiye ederim.

.Kalp yüz tipiyseniz,  gözlüğün alt kısmının geniş yapıda olmasına dikkat edin. Alçak saplı gözlükler kullanmayı tercih edin.