Tüketici Kanununa göre (Sebep göstermeden Cayma Hakkı), almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, tahrip etmeden, tekrar satılabilirlik özelliğini bozmadan ve ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içinde (teslim aldığınız şekli ile) iade edebilirsiniz.

Önemli Not: Elde üretilmiş cam ürünlerinde kalınlık farklılıkları ve/veya üflemeden kaynaklı hava kabarcıkları ve bazı ahşap ürünlerde doğal damar, budak, yarık vb. olabilmektedir. Bunlar üretim kaynaklı durumlardır ve hatalı ürün olarak kabul edilmemektedir.

İade ve Kargo masrafı
İade edilen ürün/ürünlerin Anlaşmalı Kargo firma aracılığıyla geri gönderilmesi durumunda kargo bedeli Herdekora.com tarafından karşılanır. Alıcının ürün/ürünleri başka bir kargo firması aracılığıyla göndermesi durumunda kargo bedeli ALICI tarafından karşılanacaktır. Kargo bedelinin alıcı tarafından ödenmemiş olması durumunda, kargo bedeli, iade edilecek ürün/ürünlerin bedelinden düşülerek kalan tutar iade edilecektir. Kargo bedelinin alıcı tarafından ödenmiş olması durumunda ürün/ürünlerin bedeli aynen iade edilir.

Anlaşmalı Kargo dışındaki bir kargo firması ile talep edilen sevkiyatın, teslim alınmaması durumunda, ödeme iadesi, kargo masrafları alışveriş bedelinden düşülerek yapılacaktır.

385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca, bireysel müşterilerimizin, iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz faturanın alt tarafında bulunan iade bölümünün eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.
 
Şirketlerin, iade işlemlerinde iade faturası kesmesi zorunludur.. Aksi durumda iade edilen ürünlere ilişkin işlem yapılamamaktadır. 

Ürünlerinin Cayma hakkı süresi içinde (14 gün) iade edilmesi ve bu işlemin kötü niyetle tekrarlanması:
Kargo ücretinin üye tarafından ödenmesi gereken durumlarda kargoyu teslim almamak ve Herdekora.com’ u bilerek zarara uğratmak; ürüne kasten zarar vererek iade etmek istemek; Yüksek tutardaki bir kargo ücretini ve ürünü kabul etmek ve sonrasında kargo ücretini ödememek,
Yukarıda bahsedilen işlemler ÜYE için kötü niyet olarak kabul edilecek ve bu ÜYE’ nin üyeliği süreli olarak dondurulacak veya bitirilebilecektir.

İade edilen ürünün bedeli ne zaman geri ödeniyor?
Müşterinin ürün(ler)i iade etmesi veya alışverişinden vazgeçmesi halinde, iade edilen ürün/ürünler iade şartlarına uygunsa,  ürünler, herdekora.com’ a ulaştığı andan itibaren, ilgili ürüne ait ödeme en geç 10 (On) iş günü içerisinde yapılacaktır. Sadece iade edilen ürünlere ait tutar geri ödenmektedir. Kargo ve (varsa) kapıda ödeme bedeli iade edilememektedir. Ürün bedelinin iadesinde, banka tarafındaki aksaklıklardan dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. İade edilen ürünlere ait (eğer varsa) kazanılan puan/ödül/hediye çeki geri alınacaktır.

Banka kartlarına yapılacak iadelerde, bankaların iade süreci değişiklik gösterebilmektedir.
Kredi kartı iadeleriniz, iadenin yapıldığı gün hesabınızda görüntülenmeyebilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay  artı (+) bakiye olarak yansıtılmaktadır.

Havale/EFT ile ödeme yaptıysanız , İadenizin yapılabilmesi için  TR ile başlıyan  IBAN numarası, IBAN numarasının yasal sahibinin ismi ve sipariş numarasının bilgi@herdekora.com adresine
E-posta ile gönderilmesi gerekmektedir.  Hatalı bildirimlerden dolayı herdekora.com sorumlu tutulamaz.
İade Formu,  faturanızın alt kısmında yer almaktadır ve mutlaka imzalanması gerekmektedir. İmzasız iade formları, işleme alınamamaktadır.

. İade ve değişiklikleri İstanbul- Bezelye Teknoloji Üsküdar Ofisimize gelerek te yapabilirsiniz. Gelmeden önce değiştireceğiniz ürünün ofisimizde olduğunu 0850 304 73 73 numaralı telefonu arayarak yada bilgi@herdekora.com adresine mail atarak teyit edin. Teyit alınmadığı taktirde ofisimizden iade değişim işlemi yapılmamaktadır.
. İade talebinizin gerçekleştirilebilmesi için TR ile başlayan IBAN numarasını, IBAN numarasının yasal sahibinin ismini ve sipariş numaranızı da yazarak  bilgi@herdekora.com adresine
E-posta ile göndermeniz gerekmektedir.  Hatalı bildirimlerden dolayı herdekora sorumlu tutulamaz.

İade adresi: